Bezpieczna flota

szkolenie floty

Szkolenie bezpieczna flota ma na celu obniżenie szkodliwości i kosztów eksploatacji. Wpływa na poprawę umiejętności kierowców i pozwala na ocenę aktualnego stanu bezpieczeństwa floty. Szkolenie flotowe realizowane jest w dowolnej lokalizacji. Zajęcia mają charakter warsztatów i składają się z części teoretycznej i praktycznej. Szkolenie flotowe trwa około 6 godzin. Prowadzone jest przez specjalistów z branży bezpieczeństwa drogowego. Program szkolenia przygotowany jest pod kątem charakterystyki transportu firmy oraz oczekiwań klienta. Szkolenie flotowe składa się z modułów: jazda defensywna, jazda ekonomiczna, bhp pracy kierowcy, przepisy ruchu drogowego, psychologia transportu, technika jazdy, pierwsza pomoc, optymalizacja kosztów floty pojazdów. Szkolenie flotowe pozwala na weryfikację stanu bezpieczeństwa pojazdów i umiejętności kierowców. Istnieje możliwość sprawdzenia stanu wiedzy i umiejętności każdego kierowcy. Dzięki audytowi manager floty uzyskuje informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa pojazdów oraz poszczególnych kierowców. Szkolenie flotowe wspierane jest przez narzędzia telemetryczne pozwalające na zapis jazdy oraz parametrów stylu kierowcy. Dzięki nim instruktor dokonuje oceny każdego kierowcy. Oferujemy szkolenia floty pojazdów dla samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów.

Wypadek drogowy dla firmy jest nie tylko stratą finansową, ale i wizerunkową. Uszkodzony na zdjęciu samochód służbowy jest łakomą pożywką dla mediów społecznościowych. Większość firm posiadająca duże floty samochodowe wprowadza procedury bezpieczeństwa dotyczące użytkowania samochodu służbowego i cyklicznie korzysta z naszych szkoleń.

Pomagamy wielu firmom podczas rekrutacji na stanowisko kierowcy weryfikując poziom wiedzy i umiejętności kandydatów. Doradzamy jak zoptymalizować koszty ponoszone na utrzymanie floty oraz jak ograniczyć szkodowość kierowców.

Przykładowa tematyka programu szkolenia bezpieczna flota:

- technika i taktyka jazdy

- charakterystyka pojazdu

- identyfikacja zagrożeń

- manewry obronne

- pozycja za kierownicą

- operowanie kołem kierownicy

- prędkość bezpieczna i prędkość graniczna

- utrata przyczepności

- bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy kierowcy

- wpływ kierowcy na szkodliwość floty

- ograniczenia kosztów eksploatacji

flotowe szkolenie

Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności ograniczenia ryzyka wystąpienia wypadku w codziennej pracy kierowcy, redukcja kosztów utrzymania floty oraz zmniejszenie szkodliwości pojazdów.

Bezpieczna flota to wizytówka firmy. Inwestycja w szkolenie flotowe szybko się zwróci.